Çevrimiçi Ders Oluşturma Rehberi

Sayın Öğretim Elemanları,

Bu ve bağlantılı sayfalarda MŞÜ UZEM tarafından sizin için hazırlanan kılavuz ve videolara ilişkin bilgiler bulabileceksiniz. Hem derslerinizin dijital ortama aktarılmasında karşılaşacağınız soruların çözümlerine, hem de size bu süreçte yardımcı olacak yeni materyal ve yardımcılara ulaşabilmeniz için MŞÜ UZEM’in uzem.alparslan.edu.tr adresini takip etmeniz iş ve işlemleri sizin ve bizim için hızlandıracaktır.

Çevrimiçi ders oluşturmaya yönelik güncel bilgilere, UZEM web sitesi "Öğretim Elemanı" menüsünden, içerik hazırlama şablonlarına UZEM web sitesi "Öğretim Elemanı - İçerik Hazırlama Şablonları" menüsünden ulaşabilirsiniz.

Yanıt bulamadığınız sorularınızı ve önerilerinizi dijitaldonusum@alparslan.edu.tr adresinden bize iletebilirsiniz.

 


Rehberde yapılan güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz:

06.10.2020

UZEP sistemi ile birlikte kullanılacak sanal sınıf (BigBlueButton) kullanımına yönelik kılavuz kitapçık eklendi.

 

12.05.2020

Öğretim elemanlarının ölçme ve değerlendirme süreçlerine yönelik yeni kitapçık ve videolar hazırlandı. Kitapçık Google Classroom uygulamasını, videolar ise Google Classroom ve Google Formlar uygulamasını kapsamaktadır. Bahsedilen kitapçık ve videolara UZEM web sitesi “Öğretim Elemanı” menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

31.03.2020

Öğretim elemanlarının çevrimiçi ders oluşturmalarına rehberlik edecek  tanıtıcı dokümanlar hazırlandı. Dokümanlar Screencast O Matic, Youtube, Google Classroom ve Google Meet uygulamalarını kapsamaktadır. Dokümanlara UZEM web sitesi “Öğretim Elemanı-Kılavuz Kitapçıklar” menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

27.03.2020

Google Meet – Canlı Ders videoları hazırlandı. Videolara UZEM web sitesi "Öğretim Elemanı-Kılavuz Videolar-Google Meet Canlı Ders Oluşturma" menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

25.03.2020

Youtube'a 15 dakikadan uzun videolar yükleyecekseniz, hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Yapılması gereken işlemler için lütfen tıklayınız.

 

20.03.2020

Öğretim elemanlarının çevrimiçi ders oluşturmalarına yönelik tanıtım videoları ve içerik hazırlama şablonları hazırlandı.

Comments are closed