Çevrimiçi Derslere Katılım Rehberi

Muş Alparslan Üniversitesi’nin Sevgili Öğrencileri,

2019-2020 Bahar döneminde yüz yüze dersler salgın nedeniyle alınan kararlar gereği çevrimiçi ortamda yürütülecektir. Öğretim elemanlarının sizin için hazırladığı içeriklere nasıl ulaşabileceğinizi ve bu içerikleri nasıl kullanabileceğinizi, burada sizin için hazırladığımız kılavuzlarda ve videolarda bulabilirsiniz.

Çevrimiçi dersler konusunda soru ve sorunlarınızı öncelikli olarak dersten sorumlu öğretim elemanına, daha sonrasında uzaktanegitim@alparslan.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

Hepinize iyi çalışmalar. Lütfen gerekmedikçe evden çıkmayınız.

 


Rehberde yapılan güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz:

06.10.2020

UZEP ders sistemi ve sanal sınıf uygulaması (BigBlueButton) ile ilgili kılavuz kitapçıklar eklendi.

 

05.06.2020

Öğrencilerin çevrimiçi sınavlara girerken yaşadıkları izin sorununun çözümüne yönelik doküman hazırlandı. Bahsedilen dokümana UZEM web sitesi “Öğrenci-Kılavuz Kitapçıklar-Google Classroom Kullanımı” menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

27.04.2020

Öğrencilerin ölçme ve değerlendirme süreçlerine yönelik yeni dokümanlar hazırlandı. Dokümanlar Google Classroom uygulamasının sunduğu özellikleri kapsamaktadır. Dokümanlara UZEM web sitesi “Öğrenci-Kılavuz Kitapçıklar-Google Classroom Kullanımı” menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

31.03.2020

Öğrencilerin derse katılımlarına rehberlik edecek tanıtıcı dokümanlar hazırlandı. Dokümanlar Google Meet ve Google Classroom uygulamalarının bilgisayardan ve mobil telefondan kullanımını kapsamaktadır. Dokümanlara UZEM web sitesi “Öğrenci-Kılavuz Kitapçıklar” menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

29.03.2020

Google Meet uygulamasına yönelik kullanım videoları (bilgisayar ve mobil telefon) hazırlandı. Videolara UZEM web sitesi "Öğrenci-Kılavuz Videolar" menüsünden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed